Üniversite İkincisi, Sağlık Bilimleri Fakültesi Birincisi Olan Hemşirelik Öğrencimiz Dilan Bilbay‘ı Tebrik Ediyoruz! | Hemşirelik | Hasan Kalyoncu Üniversitesi

HEMŞİRELİK

Üniversite İkincisi, Sağlık Bilimleri Fakültesi Birincisi Olan Hemşirelik Öğrencimiz Dilan Bilbay‘ı Tebrik Ediyoruz!

Üniversite İkincisi, Sağlık Bilimleri Fakültesi Birincisi Olan Hemşirelik Öğrencimiz Dilan Bilbay‘ı Tebrik Ediyoruz!

Hemşirelik Tutkusuyla Geçen Yolculuğum: Sağlık Bilimleri Fakültesi Birincisi

Dilan Bilbay’dan Mezuniyet Konuşması

Hasan Kalyoncu Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi birincisi ve Üniversite ikincisi olmanın haklı gururu ve heyecanı içerisindeyim. Dört yıl önce başladığımız eğitim hayatımızda insanın en özel ve en önemli varlığı olan sağlığını korumak, geliştirmek ve hasta olduğunda ihtiyaç duyduğu özenli bakımı sunmak için yoğun bir öğretim, laboratuvar ve klinik uygulama aşamalarını tamamladık. İnsani değerler, temel tıp bilimleri ve hemşirelik bakımı ile harmanlanmış eğitimimiz, omuzlarımıza ömür boyu taşıyacağımız mesleki bir sorumluluk yükledi. Bu sorumluluğu en güzel şekilde gerçekleştirmek için gayret edeceğimize inanıyorum. Eğitim hayatımız içerisinde 2020 yılının mart ayından itibaren yoğun olarak etkilerini hissettiğimiz bir pandemi sürecini ve ülkemizi derinden etkileyen bir deprem afetini yaşadık. Bu süreçte Üniversitemizin yönetimi, dekanlığımız ve bölümümüzün almış olduğu kararlar ve tedbirler sayesinde, eğitim hayatımızı en verimli şekilde tamamlamayı başardık. Pandemi süreci ve deprem hemşirelik ve sağlıkla ilgili mesleklerin önemini bir kez daha ortaya çıkardı. Bu bilinç ve sorumluluk duygusuyla mesleğimizi geliştirerek hemşirelik mesleğinde en iyi klinisyenler, akademisyenler, sağlık yöneticileri olmaya çalışacağız.

Mezun olduğumuz bugünde 4 yıl önce çıktığımız bu üniversite yolculuğunun sonuna gelmiş bulunmaktayız. Her ne kadar meşakkatli olsa da geçen bu yıllarımızı güzel ve verimli bir şekilde bitirmenin sevinci içerisindeyiz. Asıl yolculuğumuzun bundan sonra ki süreçte başladığının farkında olarak hepimize başarılı bir çalışma hayatı temenni ediyorum.

Üniversite hayatımız süresince hem akademik hem de kişisel gelişimimizde bize destek olan Rektörümüz Sayın Prof. Dr. Tükay Dereli’ye ve tüm Rektörlük personeline,  Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanımız Prof. Dr. Kezban Bayramlar ve tüm Dekanlık personeline, hemşirelik mesleği hakkındaki bilgi ve deneyimlerini bizimle cömertçe paylaşan, yol gösteren, her zaman yanımızda olduklarını hissettiğimiz başta bölüm başkanımız Prof. Dr. Ayla Yava hocamız olmak üzere, Hemşirelik Bölümündeki kıymetli hocalarımıza, şahsım ve mezun arkadaşlarım adına içtenlikle teşekkür ediyorum. Ayrıca, eğitim hayatı boyunca benden desteklerini esirgemeyen aileme, dostlarıma ve arkadaşlarıma da teşekkür ediyorum.

İnsan hayatının derinliklerine dokunma imkânı sağlayan ve sağlığa etkisi yadsınamaz olan hemşirelik mesleğini icra etme ayrıcalığını tanıdığı için Rabbim’e minnettarım. Bu onurlu mesleği layıkıyla yerine getireceğimize olan inancım tamdır. Son olarak, tüm meslektaşlarımın ve mezun arkadaşlarımın mezuniyetini kutluyor, başarılarının devamını diliyorum.